Erin Conrad – Edward Jones Header
Mid America Pet Food Header
Young Title Company Header
Momentum Can-Am In Stock Header
Hess Lawn Mower Header
DV Retail Header Apr 2022
cypress basin hospice

Basketball Standings – Jan 31

Jan 31, 2022

 

GIRLS

Feb 14-15 Bi-District

Feb 17-19 Area

Feb 21-22 Regional Quarterfinals

Feb 25-26 Regionals

Mar 3-5 State

 

GIRLS

15-5A

Texas High 8-2

Marshall 7-2

Mt Pleasant 6-0

Hallsville 5-5

Sulphur Springs 2-8

Longview 1-6

Pine Tree 1-7

 

15-4A

Gilmer 6-2

North Lama 5-2

Paris 5-3

Liberty Eylau 3-2

Pittsburg 1-5

Pleasant Grove 0-6

 

15-3A

Gladewater 9-0

Sabine 7-2

New Diana 6-4

Hughes Springs 2-3

Daingerfield 3-7

White Oak 1-6

Ore City 1-7

 

14-3A

Atlanta 9-1

DeKalb 6-3

New Boston 5-4

Hooks 5-4

Queen City 4-5

Paul Pewitt 2-5

Redwater 0-9

 

13-3A

Winnsboro 9-0

Mt Vernon 5-2

Chapel Hill MP 4-2

Mineola 5-5

Quitman 2-5

Harmony 1-6

Winona 0-6

 

12-3A

Edgewood 10-0

Rains 6-3

Chisum 6-4

Lone Oak 6-4

Commerce 2-7

Prairiland 1-6

Grand Saline 0-7

 

16-2A

Rivercrest 7-2

McLeod 4-1

Detroit 4-1

Clarksville 4-4

Bowie 3-6

Maud 1-4

 

15-2A

Cooper 7-0

Boles 5-2

Cumby 4-3

Como-Pickton 4-4

Alba-Golden 1-6

North Hopkins 1-6

 

24-1A

Sulphur Bluff 7-2

Bloomburg 6-1

Avinger 2-4

Saltillo 3-2

Yantis 1-6

Avery 1-4

 

BOYS

 

Feb 21-22 Bi-District

Feb 24-26 Area

Feb 28-Mar 1 Quarterfinals

Mar 4-5 Regionals

Mar 10-12 State

 

15-5A

Hallsville 7-1

Sulphur Springs 6-2

Mt Pleasant 5-2

Texas High 4-4

Longview 3-5

Pine Tree 1-6

Marshall 1-7

 

15-4A

Paris 6-0

Liberty Eylau 4-2

Pittsburg 3-3

North Lamar 3-3

Pleasant Grove 2-4

Gilmer 0-6

 

15-3A

White Oak 7-0

Ore City 4-4

Gladewater 3-1

Ore City 4-4

New Diana 1-3

Sabine 1-3

Daingerfield 2-1

Hughes Springs 0-5

 

14-3A

Hooks 7-0

Atlanta 7-1

New Boston 4-4

DeKalb 3-4

Redwater 3-5

Paul Pewitt 3-5

Queen City 0-8

 

13-3A

Mineola 7-1

Chapel Hill MP 6-2

Winnsboro 5-3

Quitman 4-4

Mt Vernon 3-3

Harmony 1-7

Winona 0-6

 

12-3A

Commerce 8-0

Prairiland 5-3

Edgewood 5-3

Grand Saline 3-4

Chisum 3-5

Rains 2-5

Lone Oak 1-7

 

15-2A

North Hopkins 5-0

Cooper 3-1

Como-Pickton 3-2

Boles 2-3

Alba-Golden 1-4

Cumby0-4

 

16-2A

Rivercrest 9-0

Clarksville 7-2

Maud 4-2

McLeod 3-2

Bowie 2-5

Linden-Kildare 0-7

Detroit 0-7

 

24-1A

Avinger 7-0

Saltillo 4-1

Sulphur Bluff 4-2

Yantis 4-2

Avery 2-3

Union Hill 1-5

Bloomburg 0-7